Ostatnie wolne miejsca na programowanie komputerowe dla dzieci i młodzieży w Koszalinie

Trwa rekrutacja na zajęcia z programowania komputerowego dla dzieci i młodzieży w Europejskiej Szkole Informatyki (ESI).

Szkoła oferuje naukę programowania komputerowego dla dzieci i młodzieży w formie zajęć pozalekcyjnych. Celem tej inicjatywy jest nauka trudnej sztuki myślenia algorytmowego i kodowania w miłej, niemal rodzinnej atmosferze. W małych ośmioosobowych grupkach, ciekawie i pożytecznie, spędzą tu czas zarówno ci, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w przygodzie z komputerem, jak i dużo bardziej zaawansowani użytkownicy. Program nauki dostosowany jest do możliwości uczniów. Oczywiście, dla tych najmłodszych jest to głównie nauka poprzez zabawę. Jest to możliwe dzięki wizualnemu językowi edukacyjnemu Scratch, opracowanemu przez amerykańską uczelnię Masachusetts Institute of Technology, który my także zaadaptowaliśmy do naszych zajęć. Język ten pozwala, w prosty, obrazkowy sposób, tworzyć proste animacje, gry a nawet dość rozbudowane programy, gwarantując przy tym doskonałą rozrywkę. Dzieci przejawiają wielkie zainteresowanie komputerami od najmłodszych lat, więc warto tę naturalną ciekawość wykorzystać i nauczyć je jak mądrze wykorzystać możliwości komputerów. Według autorów raportu „Nauka programowania w szkołach – czas na upgrade, perspektywa 2014” właśnie wcześniej rozpoczęta nauka przynosi najlepsze efekty. Starszym lub bardziej zaawansowanym uczniom proponujemy naukę profesjonalnych języków programowania, takich jak C++ czy Java oraz kurs grafiki komputerowej.

Zapraszamy młodych adeptów informatyki w wieku od 7 do 18 lat na zajęcia, które odbywają się dwa razy w tygodniu, po dwie lekcje, do wyboru – w poniedziałki i czwartki, we wtorki i piątki lub w środy i soboty, zawsze o godz. 16:00 dla młodszych i o 17:45 dla starszych. Prowadzone są przez pasjonatów programowania, studentów i absolwentów Politechniki Koszalińskiej, którzy zarażają swoim entuzjazmem młodszych kolegów i koleżanki.

Nasi nauczyciele udowodnią, że programowanie komputerowe nie jest trudne i może sprawiać wiele radości. Uczestnicy zajęć szybko nauczą się jak stworzyć prostą grę komputerową lub niewielką aplikację mobilną. Być może będzie to dla nich początek wielkiej życiowej przygody z programowaniem komputerowym. Dla tych, którzy połkną informatycznego bakcyla będziemy, oferowali przygotowanie do udziału w konkursach i olimpiadach informatycznych.

Europejska Szkoła Informatyki jest prowadzona przez Instytut Rozwoju Zrównoważonego w Koszalinie od 2014 roku. Przez jej mury przewinęło się dotychczas ok. 350 uczniów.


Przyjdź do nas: Koszalin, ul. Wyspiańskiego 12/1a,

sekretariat czynny: pon.-pt. w godz. 10:00 – 16:00

Zadzwoń do nas: 726-531-002 lub 795 910 300

Napisz do nas: biuroirz@gmail.com

Polub nas: https://www.facebook.com/ESIKoszalin

Obserwuj nas: https://twitter.com/ESI_szkola